rodzaje sauny

Rodzaje saun – jak wybrać najlepszą saunę do swojego ogrodu?

Sauny ogrodowe stają się coraz popularniejszym elementem przestrzeni rekreacyjnej w naszych ogrodach. Decyzja o zakupie sauny to inwestycja w zdrowie, relaks i komfort, dlatego warto przemyśleć kilka kluczowych kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji. Przemyślany wybór sauny do przydomowego SPA będzie procentować komfortem użytkowania, długowiecznością urządzenia oraz niebanalną estetyką, dzięki której sauna stanie się designerskim elementem nowoczesnego ogrodu. Zapraszamy do przewodnika, w którym podpowiemy, jak wybrać odpowiednią saunę do swojego ogrodu.

Zewnętrzna sauna od wyspecjalizowanego producenta, czy z marketu?

Duże i wciąż rosnące zainteresowanie saunami zewnętrznymi sprawiło, że rynek oferuje mnóstwo możliwości. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem mogą wybierać spośród różnorodnych rodzajów saun oferowanych przez wyspecjalizowanych producentów – np. DreamOfWood. Wieloletnie doświadczenie, wiedza, ale i pasja, z jaką wykonujemy każdą saunę, przekładają się na najwyższą jakość. Co to oznacza?

Sauny od DreamOfWood to gwarancja długowieczności. Stosowanie najlepszych materiałów oraz narzędzi do produkcji urządzeń do ogrodowego SPA, a także dbałość o każdy szczegół mają ogromne znaczenie – wytrzymałość konstrukcji oraz akcesoriów, takich jak piece grzewcze pozwalają cieszyć się sesjami w saunie wiele lat. Najwyższa jakość gwarantuje nie tylko trwałość, ale także komfort podczas użytkowania. Sauny, które oferujemy naszym klientom, to urządzenia, w których użytkownicy zażywają relaksu w sposób intuicyjny. Dopracowany każdy szczegół, staranność podczas wykonywania poszczególnych elementów dają nam gwarancję, że saunowanie będzie przyjemnością w najczystszej postaci. Perfekcyjnie domykające się drzwiczki, wygodne siedziska, ogrzewanie się sauny w odpowiednim tempie, najlepsza charakterystyka cieplna to tylko jedne z wielu aspektów, które składają się na znakomite doświadczenia użytkowników saun zewnętrznych ogrodowych.

Urządzenie zakupione w markecie może nie sprostać Twoim oczekiwaniom. W przeciwieństwie do rzemieślniczej metody wytwarzania saun, nad którymi w Dream of Wood pracują doświadczeni pasjonaci, hurtowa produkcja może okazać się wstępem do problemów w codziennym saunowaniu. Dodatkowym atutem zakupu sauny od DreamOfWood jest sprawnie działający serwis door to door oraz wysokie standardy obsługi posprzedażowej. Dlatego warto zaufać specjalistom, którzy skupiają się na budowaniu najwyższej jakości saun dla odbiorców indywidualnych i firm.

Rodzaje saun i materiałów, z których są wykonane

Decydując się na zakup sauny, stajemy przed wyborem materiału, z jakich jest wytwarzany. Na rynku dostępne są różne rodzaje saun – z sosny, cedru czy modrzewia. W Dream of Wood sauny powstają z sosny skandynawskiej lub termalnego drewna sosny skandynawskiej. Wybór tego materiału jest najbardziej optymalny: znakomite właściwości izolacyjne, ogromna wytrzymałość na wilgoć, na zmieniające się w Polsce warunki atmosferyczne czy działanie grzybów oraz estetyka pozwalają nam otrzymywać produkt najwyższej jakości. Podnosząc standardy, oferujemy również termo drewno, które dzięki poddaniu obróbce wyróżnia się jeszcze lepszymi właściwościami.

W przeciwieństwie do ścian, które dzięki zastosowaniu sosny skandynawskiej, szybko się nagrzewają, siedziska wykonujemy z drewna abachi (lub termo drewna abachi). Ten gatunek pozwala zapewnić najlepszy komfort użytkowania. Miejsca, na których będziesz siedzieć lub leżeć i delektować się relaksem podczas kolejnych sesji saunowania, pozostaną odporne na temperaturę.

Jak dużą saunę wybrać do swojego ogrodu?

Zastanawiając się, jaką saunę wybrać do swojego ogrodu, z całą pewnością należy odpowiedzieć sobie, jak dużą przestrzenią dysponujemy oraz ile osób będzie z sauny korzystać. Już nawet w niewielkim ogrodzie znajdzie się miejsce na saunę w kształcie beczki, która cieszy się niemałym zainteresowaniem nie tylko ze względu na swoje kompaktowe rozmiary, ale również na oryginalny desing. Chcąc maksymalnie zmniejszyć wymiary sauny, możemy zdecydować się na saunę tarasową bez przedsionka. Z kolei sauna kwadratowa lub prostokątna z przedsionkiem to optymalne rozwiązanie, gdy wybieramy saunę do ogrodu dla całej rodziny.

Sauny zewnętrzne ogrodowe klasy Premium to propozycja dla najbardziej wymagających klientów. Niech Cię nie zwiedzie kształt beczki – to przestronne, niezwykle wygodne w użytkowaniu sauny z przedsionkiem oraz miejscem tarasowym, a imponujące przeszklenie pozwoli podziwiać widoki lub mieć oko na bawiące się w ogrodzie dzieci. Równie duże przeszklenia, zarówno w pomieszczeniu do saunowania, jak i w przedsionku, dostępne są w kolekcji Dream.

Rodzaje saun i ogrzewania – jak wybrać najlepszą saunę do przydomowego ogrodu?

W saunach stosowane są przede wszystkim dwa rodzaje ogrzewania: elektryczne oraz piece opalane drewnem. Oba rodzaje saun mają swoje zalety i pewne ograniczenia. Elektryczne ogrzewane sauny dają użytkownikom większą kontrolę w zakresie sterowania temperaturą, a niektórzy uważają, że ogrzewanie to jest po prostu wygodniejsze, np. ze względu na krótszy czas nagrzewania. Wielu naszych klientów docenia jednak klimat, jakim cieszą się podczas korzystania z sauny opalanej drewnem. Ten rodzaj saun nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które cenią sobie rozwiązania bliskie natury. O różnicach w źródłach ciepła przeczytasz w naszym artykule o czasie nagrzewania sauny.

W dalszym ciągu zastanawiasz się, jak wybrać idealną saunę do swojego ogrodu? Serdecznie zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści odpowiedzą na nurtujące Cię pytania i doradzą w kwestii wyboru odpowiedniej sauny do przydomowej strefy wellness.

Czytaj także: Baseny z przeciwprądem: korzyści dla zdrowia i wygodne treningi w ogrodzie

Shopping Cart