termodrewno vs swierk

Termodrewno i świerk skandynawski – drewno pod lupą!

Termodrewno, czy świerk skandynawski? Decydując się na zakup sauny ogrodowej często stajemy przed nie lada wyzwaniem, musimy wybrać z jakiego drewna ma zostać wykonana nasza wymarzona beczka…
Oprócz innych decyzji, które mają głównie znaczenie wizualne – takie jak przeszklenie, czy kolor gontu, wybór drewna to poważna sprawa!

Zobacz przeszkloną saunę!
Zobacz saunę bez przeszklenia!

Świerk skandynawski, częsty wybór klientów!

… a może by tak pójść za tłumem i nie zastanawiać się nad innymi opcjami? STOP! Zatrzymaj się na chwilę i pochłoń tę skompresowaną dawkę wiedzy, którą dla Ciebie przygotowaliśmy, a SAM zdecydujesz CO JEST NAJLEPSZE DLA CIEBIE!

Świerk skandynawski to naprawdę świetne drewno (inaczej nie znalazłoby się w naszej ofercie)! 😉 Świerk to doskonały wybór do zastosowania w saunach zewnętrznych, ponieważ jest bardzo trwały i naturalnie odporny na wilgoć, gnicie oraz szkodniki, oczywiście cechy te posiada dzięki swojemu pochodzeniu (nie mylić ze świerkiem pospolitym)! Jest to także drewno estetyczne, o pięknym, naturalnym usłojeniu oraz jasnej barwie. Dodatkowo świerk jest doskonałym izolatorem, który pomaga utrzymać ciepło i komfort w saunie. Jego naturalne właściwości antybakteryjne pomagają utrzymać higienę w saunie, a zapach świerku może dodać dodatkowych doznań podczas relaksu w saunie. Brzmi dobrze, prawda?

Zobacz nasze projekty ze świerku skandynawskiego!

Termodrewno, wybór świadomego klienta!

Osoby zainteresowane posiadaniem sauny, często zastanawiają się, czym jest termodrewno? Szukając informacji, trafiamy na popularną nazwę z języka angielskiego “thermowood”. Termodrewno nie jest oczywiście gatunkiem drewna, a rodzajem obróbki, w tym przypadku cieplnej, której poddawane jest drewno. Thermowood to najlepszy wybór dla Twojej sauny. Jest odporny na zmiany temperatury, zapewnia piękny i luksusowy wygląd każdej saunie. Dodatkowo termodrewno jest niezwykle trwałe, więc z pewnością posłuży przez długie lata. Jeśli szukasz wysokiej jakości drewna do swojej sauny, thermowood jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę!

termodrewno

Termodrewno oferuje lepsze właściwości termiczne, zapewniając lepszą izolację niż tradycyjne, dzięki czemu zmniejsza koszty zużycia energii i utrzymania ciepła w saunie. Drewno termiczne jest również o wiele bardziej odporne na wilgoć, grzyby i inne procesy gnilne niż tradycyjne drewno, co oznacza, że ma wydłużoną żywotność i będzie służyć przez wiele lat po instalacji. Podczas obróbki drewno traci na wadze, a przybiera na walorach użytkowych. Następuje redukcja wilgotności do bezpiecznych 4-6%, a właściwości izolacyjne wzrastają aż o 25%!

UWAGA! Piękny wygląd oraz zapach drewna termicznego potrafi mocno uzależniać! 😉

Zobacz naszą saunę Premium 400 cm, wykonaną z termodrewna!

Proces obróbki cieplnej

Drewno termiczne jest poddawane obróbce cieplnej w piecu parowym, w którym temperatura wynosi od 180°C do 212°C. Czas obróbki wynosi około 24 godzin i cykl jest powtarzany. Wysoka temperatura usuwa z wnętrza drewna pleśń, grzyby, pasożyty oraz resztki żywicy. Tym samym zwiększa się żywotność materiału dlatego termodrewno ma żywotność od 20 lat wzwyż. Dzięki obróbce cieplnej drewno zyskuje niesamowite właściwości, niemożliwe do osiągnięcia w środowisku naturalnym. Jeśli o naturze mowa, do procesu obróbki cieplnej w piecu parowym nie używa się kompletnie żadnej chemii! Ponadto termodrewno nie musi być impregnowane, jest więc totalnie przyjazne dla naszej planety! Kolor i strukturę możemy podkreślić oraz utrwalić poprzez olejowanie.

Świerk skandynawski VS Termodrewno

Thermowood to drewno modyfikowane termicznie,o egzotycznym wyglądzie, które jest bardziej odporne na butwienie, gnicie i szkodniki, podczas gdy świerk skandynawski to drewno iglaste, które również charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki zewnętrzne, lecz oferuje bardziej klasyczny wygląd.

Podsumowując – oba materiały są doskonałym wyborem do budowy sauny, jednak rekomendujemy drewno Thermowood, które niewątpliwie w każdej bitwie wygrywa, dzięki swoim niezrównanym właściwościom. Saunowicze coraz częściej wybierają drewno poddane obróbce termicznej, a ich świadomość na temat tego niezwykłego materiału wciąż rośnie, co nas niezmiernie cieszy!

Wyjątkowa balia ogrodowa z termodrewna

Zapraszamy na nasze social media, na których jesteśmy bardzo aktywni, obserwujcie, komentujcie i bądźcie z nami na bieżąco!

Piszcie w komentarzu, jaki następny temat chcielibyście zobaczyć na naszym blogu!:)

Shopping Cart