Sauna ogrodowa

Sauny ogrodowe duże i małe. Co wpływa na cenę?

Sauny ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy nie tylko relaksować się w zaciszu własnego ogrodu, ale także zadbać o swoje zdrowie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów saun ogrodowych, które różnią się m.in. pod względem kształtu i wymiarów. Jakie zalety i korzyści skrywa sauna ogrodowa? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze i od czego zależy jej cena? Podpowiadamy!

 1. Sauny ogrodowe – kompaktowe sauny, które zmieszczą się wszędzie, sauny na balkon, taras i do ogródka
 2. Sauny ogrodowe dla osób kochających tradycyjne rozwiązania!
 3. Sauny ogrodowe PREMIUM  Lux, dla najbardziej wymagających klientów
 4. Drewno, impregnacja i wyższy “level” jakości
 5. Sauny ogrodowe, a dodatki

Sauny ogrodowe – kompaktowe sauny, które zmieszczą się wszędzie, sauny na balkon, taras i do ogródka

Jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę jest oczywiście rozmiar beczki. Najmniejsze sauny z jakimi możemy spotkać się na rynku, są to sauny 160 cm. Niewielkie beczki do ogrodu, tarasu, a nawet większego balkonu. Idealnie sprawdzą się na początek przygody z saunowaniem. Ze względu na wielkość, montowane są w nich mniejsze piece elektryczne. Mała sauna z piecem elektrycznym jest ekologicznym i tanim rozwiązaniem.

Sauna tarasowa SŁOŃCE z termodrewna

sauna

Sauny ogrodowe dla osób kochających tradycyjne rozwiązania!

Sauna, saunie nierówna! To warto wspomnieć na samym początku. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o rodzaj, czy rozmiar sauny ogrodowej, ale głównie o jakość jej wykonania. Sauny ogrodowe dostępne są dziś m.in. w marketach budowlanych, czy nawet supermarketach, jednak zdecydowanie lepszym wyborem jest zakup sauny bezpośrednio u producenta. Pozwoli to uniknąć nie tylko dodatkowych kosztów związanych z serwisowaniem, ale także wielu problemów podczas codziennego użytkowania. 

Większe sauny ogrodowe pozwalają na zastosowanie wielu udogodnień wewnątrz, jak np. podnóżki, czy zainstalowanie tradycyjnego pieca na drewno. Sauny ogrodowe mają długość od 2 metrów, nawet do 5. Mogą posiadać tarasy, przedsionki, pomieszczenie do saunowania i jednocześnie do relaksu po kąpieli w saunie. Oczywiście wraz z kolejnymi udogodnieniami rośnie również cena sauny. 

Sauna ogrodowa 220 cm z daszkiem ze świerku skandynawskiego

sauna ogrodowa

Sauny ogrodowe PREMIUM  Lux, dla najbardziej wymagających klientów

Duże, solidne sauny o większej średnicy, zdobione efektownymi przeszkleniami, montowane są wewnątrz dwupoziomowe, wygodne ławy podnoszące komfort saunowania na wyższy poziom. Wykonane z wysokiej jakości drewna, najczęściej termalnego. Wewnątrz spotkamy dwa lub trzy pomieszczenia. Oczywiście im większa sauna tym mocniejszy piec jest potrzebny do jej ogrzania.

Sauna beczka Premium DeLux PÓŁKSIĘŻYC

sauna ogrodowa

Drewno, impregnacja i wyższy “level” jakości

Impregnacja sprawdzonych marek preparatami, dobranymi do rodzaju drewna to podstawowe “how-know” każdego doświadczonego producenta. Zastosowanie tego samego drewna na podest oraz ławeczki zdecydowanie wpływa na jakość efektu końcowego. W tym wypadku wybór drewna takiego jak olcha, abachi (termo), które nie absorbuje ciepła doradzi każdy świadomy producent. Wpływ na cenę końcową sauny ma również klasa drewna, które musi oczywiście posiadać certyfikat jakości (A+). Kupując saunę u producenta klient otrzymuje możliwość konfiguracji swojej sauny, a projekt jest całkowicie spersonalizowany pod jego potrzeby oraz wizję.

sauna ogrodowa
Sauny ogrodowe, a dodatki

Nieodłącznym elementem nowoczesnej sauny są oczywiście dodatki, jeśli chcemy mieć wypasioną beczkę, oczywiście należy dobrać do niej odpowiednie wyposażenie. Co oferują producenci saun, którzy “idą z prądem”? 🙂

 • system LED
 • system AUDIO
 • podnóżki zagłówki, oparcia
 • oświetlenie górne,
 • schowki pod ławkami
 • sterowanie zewnętrzne z każdego miejsca na ziemi!

sauna dodatki

Stosowanie innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań oświetlenia, takich jak LED’Y wewnątrz oraz na zewnątrz sauny to odpłatne udogodnienie, na które decyduje się większość klientów. Chromoterapia kolorowym światłem staje się coraz bardziej popularna, a świadomość na temat jej korzyści wciąż rośnie. System AUDIO przenosi kąpiel w saunie na wyższy poziom, relaksująca muzyka potęguje doznania i pozwala na jeszcze większe odprężenie. Podsumowując, koszt sauny zależy od wielu czynników oraz od preferencji klienta. Wybierając saunę należy zastanowić się ile osób powinna pomieścić beczka, z jakiego drewna ma zostać wykonana, jaki piec będzie odpowiedni do naszych potrzeb, ale również jakie dodatki ma posiadać wymarzona strefa odnowy i relaksu. Na niezdecydowanych czekają specjaliści oraz doradcy, którzy na podstawie kilku krótkich pytań pomogą wybrać idealne rozwiązanie.

Czytaj także : PIEC DO SAUNY FAQ   ,  Termodrewno i świerk skandynawski – drewno pod lupą!

Zapraszamy na nasze social media, na których jesteśmy bardzo aktywni, obserwujcie, komentujcie i bądźcie z nami na bieżąco!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart